Ranking ofert dla domu

Sprawdź oferty, które pomogą obniżyć rachunki w Twoim domu.

Sprawdź szczegóły oferty

Ranking ofert dla firm

Porównaj, to co do zaoferowania mają sprzedawcy energii, obniż koszty prowadzenia firmy.

Sprawdź szczegóły oferty

8 porad, aby obniżyć rachunki za energię elektryczną w domu

Porady  jak obniżyć rachunki za energię elektryczną

Wysoki rachunek za prąd to kawałek miesięcznego budżetu, opłata rachunku jest obowiązkowa aby nie doszło do zaprzestania kontynuacji usług. Ale istnieje kilka prostych sposobów, aby zmniejszyć obciążenie i obniżyć swoje zużycie energii elektrycznej i to znacząco.

ranking_cen_energii

1. Regulacja temperatury termostatu

Nie trzymaj termostat na domyślne ustawienia. Musisz regulować temperaturę. Podnoszenie i obniżanie ma znaczący wpływ na rachunki za energię. Zimą nosi sweter wówczas ogrzejesz się w naturalny sposób a nie płacąc za ciepło.

2. Urządzenia nie są wiecznie obsługiwane

Wszystkie urządzenia elektryczne zużywają się w ciągu długotrwałego użytkowania. Mogą nadal działać, ale stają się coraz mniej skuteczne. Niektóre, stają się brudne, i tracą na efektywności energetycznej. Więc czas upewnić się, że twoje urządzenia są regularnie serwisowane. Jeżeli którekolwiek urządzenie wydaje się nie działać prawidłowo lub wydaje dziwne dźwięki, czas aby je sprawdzić by uniknąć nadmiernego zużycia energii elektrycznej przez wadliwe urządzenia. Wymiana starych urządzeń na nowe, to też dobra droga w celu zmniejszenia rachunków za energię.

3. Napełnić zmywarkę przed włączeniem

Zmywarka jest bardziej energooszczędna, gdy jest pełna. Więc nie włączaj jej dopóki nie napełnisz jej w całości. Podobnie jest z pralką, urządzenia te powinny pracować z optymalnym wsadem.

4. Utrzymuj lodówkę w czystości

Lodówka musi być czyszczona w odpowiednich odstępach czasu w celu uniknięcia nadmiernego zużycia energii. Sprężarka może się częściowo „załamać” pod wpływem brudu i nadmiernej ilości lodu, który trzeba usunąć. Także cewka i skraplacz muszą zostać oczyszczone, w celu zwiększenia wydajności. Kup lodówkę, która oznaczona jest znakiem Energy Star, ponieważ jest bardziej energooszczędna.

5. Urządzenie trzeba wyłączyć gdy nie jest używane

Wyłączyć urządzenia, gdy nie jest już potrzebne, tak niewiele potrzeba. W wielu gospodarstwach domowych, nikt o to nie dba, aby wyłączyć telewizor po zakończeniu oglądania. Również światła i wentylatory nie są dezaktywowane gdy pomieszczenie jest puste. Urządzenia, które mają wtyki tak jak radio czy ładowarki należy podłączyć do gniazdka tylko wtedy, gdy są one wykorzystywane.

6. Oświetl mieszkanie za pomocą diody LED zamiast zwykłej żarówki

Tradycyjne żarówki zużywają mnóstwo energii w porównaniu do nowoczesnych żarówek LED.  Ilość energii elektrycznej wymagane do uruchomienia jednej żarówki wystarczy by uruchomić około 5 – 10 diod LED. Ponadto, diody LED wydzielają miękkie oświetlenie i dają bardziej równomierne światło, oprócz tego są energooszczędne.

7. Odłącz urządzenia w trybie bezczynności

Powtórzę to co chcę przekazać w punkcie 5. Urządzenia pozostawione w trybie czuwania są łatwiejsze w użyciu, ale w tym samym czasie zużywają energię. EnergiaDirect.pl zaleca oszczędzać energię w domu, odłącz urządzenia z gniazdka.

8. Wykorzystaj off-peak obniżonych stawek

Off-peak  to druga strefa, wówczas można pobierać prąd po obniżonych cenach energii elektrycznej. W taryfie G12, poza godzinami szczytu od 22 wieczorem do 6 rano możesz pobierać energię tańszą o jedną trzecią. Wystarczy rozsądnie wówczas gospodarować strefami czasowymi, aby oszczędzać na rachunkach za prąd. Sprawdź w rankingu cen energii, który sprzedawca oferuje najniższą cenę kWh w drugiej strefie.