Ranking ofert dla domu

Sprawdź oferty, które pomogą obniżyć rachunki w Twoim domu.

Sprawdź szczegóły oferty

Ranking ofert dla firm

Porównaj, to co do zaoferowania mają sprzedawcy energii, obniż koszty prowadzenia firmy.

Sprawdź szczegóły oferty

Centrum Energetyczne opinie

Uwaga na spółkę z Radomia, tak rozpoczynają się wpisy na temat CE jakie można znaleźć w sieci.

Pionierzy wizerunku

Storna CE prezentuje się doskonale, opisana jest procedura zmiany sprzedawcy. Klienci znajdą porady i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Dla odbiorców prowadzona jest nawet infolinia konsumencka,  jak i rozległa sieć punktów obsługi, wszystko by zadowolić klienta.

Edit: Energetyczne Centrum wstrzymało sprzedaż energii, więcej o tym tutaj https://energiadirect.pl/aktualnosci/energetyczne-centrum-zaprzestaje-sprzedazy-pradu-jestes-klientem-sprawdz-co-robic

Jakie opinie przeważają?

Okazuje się jednak ta jak w przypadku innych firm sprzedażowych wizerunek psuja nieuczciwi przedstawiciele handlowi, którzy chcąc zdobyć klienta nie zawahają się podszyć pod kogoś innego. Wielokrotnie to przerabialiśmy. W efekcie takich działań duże spółki sprzedażowe zniechęcają do zmiany sprzedawców energii, tłumacząc, że zawita do nas jedynie nieuczciwy sprzedawca a zyski przerodzą się w koszty. Tak jednak nie może być, zmiana sprzedawcy ma dawać Nam korzyści. Okazuje, że tylko ta przemyślana i poprzedzona porównaniem i dokładnym przeanalizowaniem umowy i cennika.

Re: naciągacze z Energetycznego Centrum S.A.
Autor: X (IP zapamiętane)
Data: 08 Apr 2015 – 07:25:51

UWAGA na Energetyczne Centrum sa to zlodzieje od grudnia nie moge doprosic sie o zwrot nadplaty wprawdzie umowe znimi mam juz rozwiazana poniewaz kilakakrotnie ja naruszyli zmieniajac o czym zapomnieli mnie poinformowac wysylam ta informacje gdzie sie da aby ludzie nie dali sie nabrac na ta ich rzekomo rzetelna firme oburzony klient

Co jeszcze było nie tak?

Oszczędności jakie mieli ze zmiany sprzedawcy osiągnąć odbiorcy przerodziły się w umowy wiązane. W efekcie to koszty dodatkowych usług, których klient dowiadywał się później zaowocowały tym, że CE musiało wdrożyć program naprawczy. Jak się okazało nie zawiodła polityka cenowa CE tylko zachowania jakich dopuszczała się spółka zewnętrza działająca z ramienia firmy. CE nie cieszy się dobrymi opiniami, zatem spółkę czeka długa droga i wiele zmian w polityce sprzedażowej by odwrócić monetę.

Gość: Tati1234 IP: *.108.152.132.wlantech.pl 22.07.14, 14:05
Mnie też drażnią niekompetentni i nieuczciwi handlowcy, ale od przedstawicieli CE (skontaktowali się ze mną przez telefon) uzyskałam odpowiedzi na moje wszystkie pytania. Ceny rzeczywiście są niższe. Ja zmieniam na razie jedynie dostawcę gazu, bo różnica w cenie jest większa i jest tylko jedna faktura. Jedynym mankamentem jest to, że umowa jest zawierana na 3 lata, a po jej zakończeniu znowu na 3 lata. Jeśli chcesz zrezygnować np. po pół roku, to musisz zapłacić „karę” 25 zł miesięcznie za okres pozostający do końca umowy. Ten fakt przez handlowców jest pomijany. Ale z drugiej strony, do tej pory nie zmieniałam przez kilkanaście lat dostawcy, więc chyba dam radę wytrwać do końca umowy (na co najmniej 3 mce przed zakończeniem umowy należy złożyć wypowiedzenie, a wówczas umowa się nie „przedłuży”). Podsumowując – warto rozważyć zmianę dostawcy gazu. W przypadku energii elektrycznej przy niewielkich rachunkach nie jest to takie oczywiste, chyba że ma się wszystko na prąd i płaci się duże rachunki; za prąd będą przychodzić dwie faktury (to ma się w niedalekiej przyszłości zmienić).