Ranking ofert dla domu

Sprawdź oferty, które pomogą obniżyć rachunki w Twoim domu.

Sprawdź szczegóły oferty

Ranking ofert dla firm

Porównaj, to co do zaoferowania mają sprzedawcy energii, obniż koszty prowadzenia firmy.

Sprawdź szczegóły oferty

Elektroniczne i zdalne kanały obsługi – Klienci PGE Obrót częściej z nich korzystają

PGE szacuje, że ma już ponad 140 tys. aktywnych profili swoich klientów, tylu odbiorców korzysta z elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE eBOK. Za to blisko 10 tys. użytkowników zalogowało się do mobilnego PGE mBOK, czyli autorskiej aplikacji PGE.

pge kontakt

Wyraźnie widać tendencję wzrostową, internetowe usługi przekonują coraz więcej  klientów. Takie mobilne narzędzia kontaktu ze sprzedawcą energii elektrycznej to nie tylko szybsze działanie ale i tańszy sposób kontaktu, często też oszczędzamy sobie nerwów, wiemy przecież jak uciążliwa może być rozmowa za pośrednictwem infolinii.

Kim są nowi członkowie zarządu PGE Obrót?

Nowe kanały kontaktu są potrzebne, gdyż PGE stawia sobie jako podstawowy cel wyznaczanie najwyższych standardów obsługi klienta. Chce aby to wyróżniało go w branży. Nad komunikacją i standardami obsługi czuwa zespół ekspertów. Rozwój nowych technologii wykorzystywanych do wszelkiego rodzaju kontaktu w życiu codziennym sprawia, że chcąc odnieść sukces, trzeba w centrum postawić nie tylko klienta, ale także technologię – mówi Dariusz Czuk, prezes zarządu PGE Obrót.

Nie zapominajmy, że poza funkcjonalnością, jaką niesie za sobą eBOK, jest jeszcze konieczność korzystanie z tego typu platformy. Odbiorca, który chce dokonać weryfikacji stanu rozliczenia energii elektrycznej, sprawdzić aktualny stan salda czy wskazania licznika, może to zrobić albo w stacjonarnym punkcie obsługi, albo właśnie za pośrednictwem eBOK. Zapoznanie się z stanem faktury, jest możliwe jedynie po zalogowaniu, bowiem nowi klienci muszą płacić za rachunek w wersji papierowej. Dlatego zarejestrowanie w platformie jest często koniecznością, aby opłacić fakturę za prąd.

Dodatkowe możliwości jakie niesie za sobą platforma eBOK PGE, dostrzegają także inni najtańsi dostawcy energii. eBOK dostarcza informacji nie tylko odbiorcy, może się także stać kanałem wymiany informacji, np. kiedy do klient składa reklamację rachunku za energię czy skargę za jego pomocą. Okazuje się, że ten kanał jest najbardziej skuteczny od tradycyjnej poczty, która idzie opieszale. Zatem zadaniem nowych kanałów komunikacji jest nie tylko dostarczania cennych informacji na czas, bezpiecznie i efektywnie, ale także możliwość komunikacji klienta z sprzedawcą. Sprzedawcy mogą odpowiadać na zapytania lub przekazać cenne informacje zwrotne w szybszym tempie. Personel obsługi przyznają, że wprowadzenie zaawansowanych technologii w sektorze obsługi odbiorcy energetycznego przyczynia się do zwiększenia ich zdolności do zaspokojenia potrzeb klientów i utrzymania długoterminowych relacji.

Chociaż nie widać aby korzystanie z tych zaawansowanych technologii przejawiało się w prowadzeniu i wsparciu sprzedaży, to z czasem może i klient, który korzysta z internetowych narzędzi zacznie interesować się także dodatkowymi korzyściami jakim jest zmiana sprzedawcy energii online. Więcej o procesie zmiany sprzedawcy energii na https://energiadirect.pl/zmiana-sprzedawcy