Ranking ofert dla domu

Sprawdź oferty, które pomogą obniżyć rachunki w Twoim domu.

Sprawdź szczegóły oferty

Ranking ofert dla firm

Porównaj, to co do zaoferowania mają sprzedawcy energii, obniż koszty prowadzenia firmy.

Sprawdź szczegóły oferty

Energia dla firm – na co uważać przy zmianie sprzedawcy?

energia-dla-firm-na-co-uwazac

W wyniku liberalizacji rynku energii, które miało miejsce w 2007 roku każda firma może swobodnie zmienić sprzedawcę prądu. Jak tego dokonać? Na co uważać wybierając nowego sprzedawcę?

Zmiana sprzedawcy prądu

Zmiana sprzedawcy energii oznacza po prostu przeniesienie rachunku za prąd (części rachunku za energię czynną) do innej spółki obrotu energią (np. Energia dla firm, Fortum, innogy). Dystrybutor energii pozostaje ten sam (dystrybutora nie można zmienić). Po wyborze nowego sprzedawcy następuje wypowiedzenie umowy dotychczasowemu sprzedawcy. Cały proces zmiany nie powoduje jakichkolwiek przerw w dostawie prądu. Warto dodać, że zdecydowana większość sprzedawców (jak nie wszyscy) biorą na siebie załatwienie wszelkich formalności związanych z przeprowadzeniem zmiany sprzedawcy – wystarczy podpisać odpowiednie upoważnienie.

Cena za energię

Przy wyborze sprzedawcy energii elektrycznej najistotniejsza jest oczywiście stawka za kilowatogodzinę czy megawatogodzinę. W przypadku taryfy jednostrefowej jest oczywiście jedna stawka za prąd przez całą dobę. Firmy np. produkcyjne często posiadają taryfę dwu a nawet trzy strefową.  Wówczas doba jest podzielona na strefy czasowe, w których obowiązuje dana stawka za energię. Oprócz ceny prądu istotna jest również wysokość opłaty handlowej.

Dodatkowe usługi

Coraz częściej sprzedawcy prądu proponują klientom biznesowym dodatkowe usługi. Jedną z nich jest przeprowadzenie audytu energetycznego. Taki audyt może przynieść wymierne korzyści w postaci niższych rachunków za prąd. Więcej o audycie na https://energiadirect.pl/poradniki/audyt-energetyczny-czy-warto