Ranking ofert dla domu

Sprawdź oferty, które pomogą obniżyć rachunki w Twoim domu.

Sprawdź szczegóły oferty

Ranking ofert dla firm

Porównaj, to co do zaoferowania mają sprzedawcy energii, obniż koszty prowadzenia firmy.

Sprawdź szczegóły oferty

Najczęstsze kłamstwa handlarzy energii elektrycznej

Pukanie do drzwi. Kto tam, w ręku plik kartek, szeroki uśmiech i szybkie przejście do tematu, „jestem od licznika”. Te magiczne słowa działają na nas, stajemy się ufni wobec osoby, którą widzimy pierwszy raz w życiu.

Najczęstsze kłamstwa handlarzy energii elektrycznejWydaje się, że sprzedaż obwoźna jest wciąż opłacalna, jeśli dzienny zysk z klienta będzie wyższy niż koszt jego pozyskania. A z tym bywa trudno, nikt nawet nie chce rozmawiać słysząc o zmianie sprzedawcy energii. Warto się jednak wystrzega i nie ufać ludziom. Zapoznaj się z listę dziesięciu najczęściej fałszywych argumentów jakie może wcisnąć domokrążca. Zalecamy przeczytać, następnie wydrukować i przekazać innym członkom rodziny – to właśnie osoby starsze, które często i łatwo podlegać przymusowi domokrążca.

Reprezentuje twojego dostawcę energii

Ulotki z logo twojego dostawcy nie są trudne do zdobycia, dlatego jeśli ktoś utrzymuje, że otrzymałeś właśnie bonus na energię nie ufaj. I niczego nie podpisuj! Z pewnością nie w drzwiach. Ze zniżką trzeba się zapoznać, gdyby chcieli ci ją przyznać zrobiliby to bez twojego podpisu, zapewne podpisujesz nową umowę na sprzedaż energii, co może mieć poważne konsekwencje w przyszłości.

Urząd Regulacji Energetyki zaleca

URE jako państwowy organ nie wystawia referencji sprzedawcom energii, dokonuje tylko ich rejestracji, przyznaje koncesje. Akcja w jaką włączył się Prezes URE to grupowa zmiana sprzedawcy organizowana przez Federację Konsumentów. Na inne przywileje nie ma co liczyć ze strony URE, jeśli chodzi o ceny to prezes zatwierdza jedynie te dotyczące stawek dystrybucyjnych.

Twój dostawca zakończy/zakończył działalność

Strach jest potężną bronią, pytanie o to czy słyszał pan/pani o tym, że obecny sprzedawca kończy działalność i musisz znaleźć kogoś nowego. Przerażony podpisujesz to co przedstawiają ci handlowcy, przecież nie chcesz zostać odcięty od prądu?

Nie panikuj. Nawet jeśli dostawca zbankrutował (dotychczas zdarzyło się tylko raz), nie ma tragedii. Musi on pisemnie powiadomić cię jako klienta o tym że masz szukać nowego sprzedawcy,  będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby wybrać odpowiedniego sprzedawcę energii, albo powrócić do sprzedawcy alternatywnego, sprzedawcy z urzędu.  Więcej o rezerwowej sprzedaży energii na https://energiadirect.pl/poradniki/twoj-dostawca-energii-znika-z-rynku-zobacz-co-robic

Sprawdź taryf i stawki

Interesujące jest to, jak wielu sprzedawców podaje się za pracowników kontroli ustawione prawidłowo zostały ustalone taryfy i stawki. Kiedy okazujesz fakturę za prąd kontrola wykazuje, że trafił do ciebie nie ten dokument. Ale możesz skorzystać ze zniżki, które mogłyby spowodować obniżkę. o proste, Musisz jedynie podpisać, kopię dokumentów dostaniesz pocztą zapewne gdy mnie 14 dni okresu w wypowiedzenia. Nikt nie kontroluje rachunków poza odbiorcą, jeśli coś nie zgadza się nam na fakturze możemy ja reklamować, co może skończyć się dla nas w różny sposób.

Kontrola licznika

Można powiedzieć, że ta sztuczka to wciąż udany chwyt. Pamiętaj, odczyt urządzenia pomiarowego zawsze wykonuje pracownik dystrybutora, a nie sprzedawca. Dystrybutora nie można zmienić, i pomimo tego, że prąd pobierasz i kupujesz od spółki o tej samej nazwie są to dwa podmioty. Dystrybutor nigdy nie zaproponuje ci zmiany sprzedawcy nie ma do tego uprawnień, nie obieca ci zmiany stawek bo są one regulowane.

Na kuriera

Czasami może się zdarzyć tak, że zamiast przedstawiciela próbującego wcisnąć nam umowę przyjdzie ona do naszego domu kurierem. W Internecie pełno formularzy, które pod pretekstem bonusów wyłudzają dane i całe adresy. Klikając w taki formularz, wyraziłeś zgodę na taki ruch z ich strony. Kurier może zapukać do drzwi przedstawić umowę i zaczną się kłopoty, jeśli czkasz na coś i jesteś pewny, że to właśnie to przyszło, albo pomyśli tak jedne z twoich domowników.