Ranking ofert dla domu

Sprawdź oferty, które pomogą obniżyć rachunki w Twoim domu.

Sprawdź szczegóły oferty

Ranking ofert dla firm

Porównaj, to co do zaoferowania mają sprzedawcy energii, obniż koszty prowadzenia firmy.

Sprawdź szczegóły oferty

Oświetlenie energooszczędne – czyli jakie?

oswietlenie-energooszczedne

Energooszczędne oświetlenie może spowodować, że rachunki za prąd znacznie spadną. Jakie oświetlenie kupić i jak z niego korzystać, aby koszty energii zmniejszyć?

Wymiana żarówek

Oszczędzanie energii elektrycznej można zacząć od wymiany oświetlenia. Tradycyjne żarówki powinny być zastąpione przez źródła energooszczędne. Obecnie najmniej pobierają żarówki ledowe. Tego typu oświetlenie wyróżnia się nie tylko energooszczędnością, ale i większą trwałością. Ledowe żarówki cechują się również odpornością na wahania napięcia oraz bardzo częste włączanie oraz wyłączanie światła. Minusem tego oświetlenia jest jego cena – kilkukrotnie droższa od zwykłych żarówek.

Jakość oświetlenia

W sklepach jest dostępnych wiele rodzajów żarówek. Obok dobrej jakości źródeł światła są także te gorsze, które wyróżniają się sporo niższą ceną. Niestety niska cena i niska jakość często chodzą ze sobą w parze. Specjaliści zalecają kupować żarówki energooszczędne sprawdzonej, renomowanej marki.

Rozmieszczenie oświetlenia

Oświetlenie w danym pomieszczeniu warto dobrze rozplanować, tak aby mieć w nim jak najlepszą widoczność. Lepiej jeśli w pomieszczeniu jest kilka źródeł światła o mniejszej mocy niż jedno o dużej mocy. Dobrze także mieć oświetlenie funkcjonalne, które pomaga w wykonywaniu jakiś czynności typu czytanie, pisanie.

Więcej o oświetleniu energooszczędnym na https://energiadirect.pl/poradniki/oswietlenie-energooszczedne-mamy-na-nie-4-pomysly