Ranking ofert dla domu

Sprawdź oferty, które pomogą obniżyć rachunki w Twoim domu.

Sprawdź szczegóły oferty

Ranking ofert dla firm

Porównaj, to co do zaoferowania mają sprzedawcy energii, obniż koszty prowadzenia firmy.

Sprawdź szczegóły oferty

Oszczędzanie energii z Tauron

Platforma e-learningowa to dobry pomysł, aby prowadzić interaktywne lekcje oszczędzania dla dzieciaków. Tauron, sprzedawca energii wprowadza taką platformę, aby edukować dzieciaki.

tauronNa pomysł wpadła Tauron Dystrybucji, spółka w grupie zajmująca się przesyłem energii. Chociaż mieszkańcy regionu, gdzie Tauron ma swój obszar działania, wiedzą, że nie jest to najtańszy sprzedawca energii. „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka” taką nazwę nadano programowi edukacyjnemu, a trwa  on już od trzech lat. Energetycy chwalą się, że edukacją objęto już 170 tys. dzieci z 1670 szkół z Polski południowej, tłumacząc zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej.

Dzieciaki do platformy przyciągają atrakcyjne filmy edukacyjne, opisy doświadczeń, eksperymentów i zabaw, a także wiele innych pomocy naukowych. Pieniądze na platformę pochodzą od spółki. Celem projektu jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa przy obchodzeniu się z prądem. Aby z platformy korzystać, szkoła, do której należy dziecko musi przystąpić do programu. Tegoroczna platforma jest całkowicie nową, przygotowaną z myślą o nauczycielach szkół podstawowych, uczniach i ich rodzicach.

– Dzięki platformie program zyskuje nowe grono odbiorców, ponieważ do tej pory przeprowadzaliśmy zajęcia edukacyjne bezpośrednio w szkołach na terenie działania spółki. Treści, jakie przekazujemy dzieciom, mają przede wszystkim podnieść ich poziom bezpieczeństwa. Uznaliśmy, więc, że warto zmienić formułę programu i stworzyć nowoczesne i powszechnie dostępne narzędzie dydaktyczne. Dzięki temu nauczyciel w każdej szkole w Polsce sam będzie mógł wybrać temat lekcji związany z prądem, energią elektryczną lub bezpieczeństwem i przeprowadzić lekcję, dostosowując ją do potrzeb uczniów – mówi Beata Boryczko, koordynator projektu w Tauron Dystrybucja.

Platforma wyposażona jest w gotowe scenariusze interaktywnych lekcji. Skorzystać mogą z tego dwie grupy wiekowe, klasy – 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych. Filmy edukacyjne, są istotną częścią. Aktorzy prezentują w nich doświadczenia i eksperymenty, które tak uczą i zachęcają do zabaw. Pojawiają się quizy, gdyż dzieci bardziej angażują się w przeprowadzenie eksperymentów lub doświadczeń, nie lubią bierności. Platforma ma też uczyć wyciągania wniosków.

Cała zabawa ma na celu uczyć bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej. Uczyć, jakie są właściwe zachowania w pobliżu urządzeń energetycznych. Uczniowie dowiedzą się czym jest prąd, jak i gdzie się go wytwarza oraz jak jest przesyłany z elektrowni do domów. Chociaż Tauron nie ukrywa, że celem jest nauczenie dzieciaków jak oszczędzać prąd.