Ranking ofert dla domu

Sprawdź oferty, które pomogą obniżyć rachunki w Twoim domu.

Sprawdź szczegóły oferty

Ranking ofert dla firm

Porównaj, to co do zaoferowania mają sprzedawcy energii, obniż koszty prowadzenia firmy.

Sprawdź szczegóły oferty

Ranking cen prądu w TotalMoney.pl – porównywarce finansowej

W Internecie pełno porównywarek cen prądu, które prowadzą swoisty ranking cen, TotalMoney.pl. chce uchodzić w branży jako kompleksowa porównywarka ofert nie tylko sprzedawców energii elektrycznej.

TotalMoney.pl – co możesz porównać?

Dwa rachunki za prąd, czyli, za co dokładnie?TotalMoney.pl tworzy zespół ekspertów związanych głównie z sektorem bankowym, ale także z consultingiemi doradztwem finansowym, w mniejszym stopniu z ubezpieczeniami. Jak zatem porównywarka cen prądu zajmuje się porównaniem sprzedawców prądu? Prowadzi własną porównywarkę cen, funkcjonalności, pozwalają na porównanie ofert na liczne sposoby. Możliwe, że okaże się, że jest to jedyna dziedzina, która kuleje w tej ogólnie świetnej porównywarce, lub wręcz na odwrót. Zobaczmy w takim razie jak TotalMoney.pl prezentuje się, jako porównywarka cen prądu.

Mechanizm nie różni się zbytnio od urządzeń tego typu. Porównać można oferty dla domu, jak i dla firm. Jak to w przypadku porównania cen energii bywa, zaczynamy od wpisania kodu pocztowego naszego miejsca zamieszkania, aby system dopasował dystrybutora, co niestety nie działa automatycznie w TotalMoney.pl, po wpisaniu kodu pocztowego nadal musimy wybrać OSD sami. Jest to ważny aspekt porównania, gdyż błędne przypisanie dystrybutora energii może oznaczać błędną kalkulację. Pod warunkiem, że porównanie cen prądu odbywa się z uwzględnieniem cen dostawców, a nie tylko samych cen za sprzedaż energii.

Kolejny krok to wybór, obecnego sprzedawcy, wszystko po to, aby system wyszukał naszą obecną ofertę. Dokonując porównania chcemy wyłonić ofertę lepszą, a nie tylko te podobne do tej, którą ma nasz obecny sprzedawca. Zatem czy korzystając z TotalMoney.pl przyjdzie nam jedynie skorzystać z „ofert promowanych”, bo tylko te są dla nas korzystne?

Możemy w polu „Twój sprzedawca” zaznaczyć opcję „Wszyscy”, wówczas system musi porównać ceny prądu wszystkich firm energetycznych. Chociaż, patrząc na zestaw ofert, nie ma tam wszytych sprzedawców energii działających na rynku, to też nie ma wszystkich ofert.

W wyborze odpowiedniej oferty pomocne jest też wybranie taryf, które nas interesują. Mechanizm prosi także o zaznaczenie rodzaju instalacji, jak i tego podanie naszego miesięcznego zużycia energii elektrycznej. W przypadku taryfy G2, musimy także zaznaczyć profil zużycia prądu w stosunku dzień/noc.

TotalMoney.pl dostarcza użytkownikowi zestawienie przedstawione w tabelce. Najbardziej istotne są dla nas informacje takie jak, roczne oszczędności oraz to czy istnieje opcja gwarancji stałej ceny za prąd. Nie zyskamy informacji o długość obowiązywania umowy, jak to jest przedstawione na rankingcenpradu.pl, brak też wzmianki o okresie rozliczeniowym.

Mnogość opcji porównania, jaką oferuje TotalMoney.pl, sprawia, że nawet jak zapiszemy swój numer telefonu do systemu to konsultant faktycznie oddzwoni, ale powie, że zainteresowani jesteśmy kredytem. Po wytłumaczeniu, że nie interesuje nas pożyczka, konsultant przyzna, że nie może skontaktować nas z żadnym sprzedawcą gdyż nie współpracują z żadną firmą energetyczną. Zatem, po co to porwanie, nie po to aby był taniej? Czy wszystkie porównywarki współpracują w sprzedawcami tylko po to aby ci zarabiali na kontakcie do nas? Dlatego zanim zaufamy kalkulatorowi energii sprawdźmy ceny prądu jak i wysokość opłaty handlowej.